Nefes Koçluğu Sertifika Programı

Nefes koçluğu sertifika programı; transformal nefes terapisi, nefes teknikleri ve holoterapi olmak üzere 3 başlığı içermektedir. Aynı zamanda nefes koçluğu sertifika programı kapsamında yeniden doğum çalışması da bulunur. Nefes koçluğu eğitim programı; nefes çalışmaları, beden anatomisi, hastalıkların zihinsel sebepleri, insan bedeninde akupunktur noktaları, zihnin yapısı, farkındalık uygulamaları, doğru bir şekilde nefes alma teknikleri, nefes kapasitesini arttırma yöntemleri ve meditasyon – mentorluk gibi pek çok alandaki bilimsel bilgiyi içermektedir.

Nefes Koçluğu Sertifika Programı Kazanımları Nelerdir?

Bilginin çoğaltılması için paylaşılması, tekrarlanarak tazelenmesi ve sürekli bir şekilde yenilenmesi gerekmektedir. Bu döngüyü oluşturup bozmamanın en iyi yolu ise bilginin öğreticisi olmaktır. Nefes koçluğu eğitimi seanslarını aldığınızda nefes ve yaşam eğitmenliğine adım atmış olursunuz. Aynı zamanda bilgilerinizi genişletip ilerleterek koçluk yapma fırsatına erişebilirsiniz. Bilgilerinizi ilerletip seviye kazandıktan sonra çalışma guruplarına nefes tanırım seminer ve sunumları hazırlayabilir, bireysel olarak danışmanlık hizmetleri verebilirsiniz.

Nefes Koçluğu Sertifika Programı Amaçları Nelerdir?

Nefes koçluğu sertifika programı eğitiminin amacı; yaşam koçu, öğrenci koçu, NLP, kişisel gelişim uzmanlarına ve bu alanlarda kendini geliştirmek isteyen kişilere destek sağlamaktır. Nefes koçluğu, bireylerin nefes alışkanlıklarını ele alarak daha düzgün ve kaliteli nefes almayı öğretmektedir. Bireylerin yaşadığı korkular, kayıplar ve kaygılar gibi pek çok durum nefes alıp – verme düzenini bozar ve bedende sorunlar oluşmaya başlar. Nefes eğitimleri ile bu sorunların çözülmesi beklenir.