Nefes koçluğu nedir?

Nefes koçu; Doğru nefes ve diyafram, farkındalık üçlüsünü birleştirerek kişilerin bütünsel olarak nefes geçişlerini doğduğu ilk ana döndürmesine yardımcı olan ve bütünsel nefes alışına geçen kişilerin ise kolay nefes teknikleri kullanarak yaşamlarını kendileri ile çok çeşitli konuda kalitelerini arttırmalarına yardımcı olacak kişilerdir.

Nefes koçluğu seansı ne işe yaramaktadır?

Öncelikle sağlıklı ve sağlığını kaybetmekte olan herkesin doğru nefes almayı öğrenerek fiziksel, ruhsal, duygusal olarak çok çeşitli olarak bütünsel sağlıklarını korumalarının yanı sıra çok uzun yıllar boyunca kaliteli yaşamlarını sürmeleri için nefesin iyileştirici olan gücünden faydalanmalarını sağlamaktadır.

Hücresel oksijen alımı sağlanması ile çok daha sağlıklı genç ve zinde bir yaşam sürdürmek, diyafram ve burnun ortak olarak kullanımını aktifleştirmek; yaratıcılığın, üretkenlik bolluk ve bereketin hatta saklı kalan potansiyelin ortaya çıkmasını sağlamaktır.

Yaşamı kolaylaştırmakta olan nefes tekniklerinin kullanımı ile kişilere, uyuma – uyanma zindelik, konsantrasyon sağlama,

odaklanma, zihni susturma, hafıza geliştirme, stres kontrolü, heyecan kontrolü, konuşmacılar için çeşitli teknikler, kondisyon kazanımı, horlama, tik, tırnak yeme, bacak sallama gibi çeşitli bağımlılıkların yanı sıra astım, alerji, KOAH, tansiyon, migren, geniz eti problemleri, sürekli olan burun tıkanıklığı, panik atak anksiyete, kekeleme gibi çok çeşitli rahatsızlıklara destek olmaktır.

Doğru nefes ve nefes teknikleri farkı nedir?

Nefes tekniği çalışmalarının bilinmesi gereken en önemli kısmı, doğru nefes tanımı değildir. Yalnızca yaşamı kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini yükseltmek, iyileşme ve dönüşme için yapılmakta olan bir uygulamadır.

Basit bir örnek vermek gerekirse, biri size ağızdan nefes al ağızdan ver gibi bir tanım yaparak bunun “doğru nefes” olduğunu söylüyorsa orada durmanız gerekmektedir.

Doğru nefes, herhangi bir konuda iyileşme için kullanılmakta olan doğru tekniktir. Bir önceki örnek kesinlikle yanlıştır.

Nefes koçluğu seansları ortalama ne kadar sürmektedir?

Seanslar ortalama 45-75 dakika aralığında olmaktadır. Sağlıklı bir sonuç alabilmek adına haftada bir kez seans yapılması son derece uygundur.

Ayda 1 yapılacak nefes uygulamaları da kişinin adapte olabilmesi açısından etkili olabilmektedir.

Nefes koçluğunun getirmiş olduğu yenilikler nelerdir?

  • Nefes koçluğu sistemini, nefes tekniklerini ve holistik nefes tekniklerini öğrenerek uygulayabiliyor olunacaktır.
  • Var olan mesleğiniz için nefes koçluğunu da dahil edebilmek.
  • Beraber çalıştığınız insanların potansiyellerini geliştirebilmek.
  • Nefes koçluğunu bireysel yaşantımızın her alanlına entegre edebilmek.
  • Çalışma performansınızı birkaç kat arttırabilmek.
  • Hayattan beklentilerinizin nasıl isteyeceğinizi öğrenmek.
  • Bütün sağlığınız açısında zihin, bende ve ruh üçlüsüne denge ve uyum getirebiliyor olmak.
  • Öncelikle kendiniz, ailenize, çevrenize ve danışanlarınıza etkili hizmet sunabilme.
  • Çeşitli nefes atölyeleri oluşturarak bireysel ya da grup nefes eğitimleri verebilecek olursunuz.

Sonuç olarak; Time akademi olarak sizler için hazırladığımız nefes koçluğu eğitimine katılarak sizler de nefes koçu olabilirsiniz. Kendiniz, çevrenize aile ve danışanlarınıza çok geniş çaplı alan içinde vereceğiniz eğitimler ile çeşitli fayda ve avantajlar oluşturabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.