Makyaj Eğitimi

Time Akademi olarak mesleki anlamda hayallerinize kavuşmanız yolunda sizlere rehberlik ederek gerekli donanım ve beceriler kazanmanıza yardımcı olmaktayız.

Bu eğitimlerimizden biri de son yıllarda güzellik ve estetiğin önem kazanması ile estetiğe önem veren kadınların ciddi anlamda rağbet göstermiş olduğu makyaj uygulamalarıdır.

Her zaman bakımlı olmak isteyen kadınlar yaz, kış, tatil, davet, düğün ve çeşitli etkinliklerde dikkat çekmek isteyen gözlerin ve ışıkların üzerinde olmasından hoşlanan her kadının alması gereken bir eğitimdir.

Time Akademi olarak bu talepleri karşılamak için sizlere özel hazırladığımız kaliteli eğitimlerle sektöre kaliteli ve özgüven sahibi profesyoneller kazandırmayı amaçlıyoruz.

Makyaj bir sanattır. Güzel makyajlar iyi eğitim almış sanatçıların elinden çıkar. Günümüzün popüler mesleği olan makyaj sanatçılığı insanları güzelleştirmenin yanı sıra yüzün karakteristik özelliklerini vurgulayarak giderilmesi istenen kusurları çeşitli makyaj hileleri ile minimalize edecek şekilde gizleyebilmektedir.

 

Yeteneği, ilgi alanı ve mesleğe olan sevgisi farklı olsa bile herkes makyaj sanatçısı olabilmektedir. Burada en önemli kısım doğru yerde doğru alınan eğitimdir.

Eğitim işe başlamanın başlangıç adımı sayılmaktadır. Eğitim ardından bolca pratik, sabır, kendini geliştirme, moda ve trendleri takip etmek gelmektedir.

Makyaj sanatçısı sertifikasına sahip olmak her şeyden önce sizin iyi bir eğitim aldığınızı ispat etmektedir. Bu ispat iş başvurularında önemli olabilecek bir referanstır.

Profesyonel makyaj nedir?

İlk olarak genel makyaj tanımıyla başlayabiliriz; makyaj genel tabirle güzel görünmeyi sağlayan kusurları kapatmak için kullanılan bir işlemdir.

Profesyonel makyaj amacına uygun yapılması durumunda yüz hatlarını ortaya çıkararak güzel görünmemizi sağlayan, güzel yapılmaması durumunda karşı tarafın dikkatini kaybetmemizi sağlayan bir uygulama şeklidir.

İyi yanlarından bahsetmek güzel ancak düzgün yapılmayan makyajın kötü etkileri olabildiğini unutmamak gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse kuru cilde makyaj yapmak, rimeli çubuğunu tüpe fazla batırıp çıkarmak, kuru dudağa ruj sürmeye çalışma gibi bariz kötü sonuçlar olabileceğini unutmamak gerekir.

Neden makyaj yapma isteği duyarız?

Kadınlar aynaya baktıkları zaman kendilerini güzel, bakımlı ve alımlı görmek için makyaj yapma isteği duymaktadırlar. Her kadın bakımlı ve güzel görünmekten mutluluk duymaktadır.

Çeşitli makyaj ürünleri kullanarak kendilerini güzel gösterecek dokunuşlarda bulunmaktadırlar. Bu ufak dokunuşlar bazen tahmin edilenden büyük etki yaratmaktadır.

Makyaj çeşitleri nelerdir?

Makyaj da kendi içinde çeşitli gruplara ayrılmaktadır. Kadınlar için bu fazla seçenek oluşturan makyaj çeşitlerinden bazıları; Porselen makyaj, günlük makyaj, gece makyajı, show makyajı, dizi makyajı, kalıcı makyaj gibi kısımları bulunmaktadır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse;

Porselen makyaj; Son derece etkili bir makyaj olup cildi büyük ölçüde yeniden yapılandırmaktadır.

Günlük makyaj; günlük makyaj uygulaması son derece hafif olup yalnızca cilt kusurların pudra ile hafifçe saklanması gibi uygulamaları mevcuttur.

Gece makyajı; Gece makyajlarında amaç yüz hatlarını daha fazla vurgulamak ve kalıcılı yüksek makyajlar yapmaktır.

Show makyajları; Uygulanacak olan makyaj belli bir duygu belirtmesi sebebiyle oldukça ağır bir makyaj olması gerekmektedir.

Dizi makyajı; Sinema, tiyatro film gibi setlerde sahne gerekliliği ölçüsünde oyuncuya yapılan makyajlardır.

Kalıcı makyaj; Yüze, dudaklara, göz kapaklar ve göz kaplaması gibi çeşitli renklendiriciler kullanılarak makyajı andıran tasarımlar üretmenin diğer yolu dövmelerden faydalanmaktır.

Sonuç olarak; Time Akademi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz eğitimlere katılarak tüm bu alanlar için makyaj yapabilen bir makyaj sanatçısı olma yolunda ilk adımınızı atabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.