Masal Terapisi Kursu

Masal terapisi eğitim kursu için  sorularınıza cevap vermeye çalışacağız. Öncelikle masal terapisi nedir, kimler masal terapisti olabilir gibi sorulara cevap verelim. 

Masal terapisi kursu, bu konuya ilgili olan ya da meslek sahibi olmak isteyen kişiler tarafından alınabilmektedir. Masal terapisi, çocuklara uygulanabileceği gibi aynı zamanda yetişkinlere de uygulanmaktadır. Daha fazla 2 – 13 yaş arasındaki çocuklara uygulanan bu terapi çeşidinde; adaptasyon sorunları, travmalar, özgüven sorunları anksiyete bozukluğu ve öğrenme zorluğu gibi durumlarda uygulanabilmektedir. Masalların çocuklara daha fazla hitap etmesi sebebi ile de çocuk terapi alanında, masal ve oyun uzunca bir süre kullanılmaktadır. Masal terapisi alanında çalışmak isteyen kişiler eğitimler ve aldığı kurs sonucu masal terapisi sertifikası ile bu alanda çalışmaya hak kazanabilmektedir. Bununla beraber masal terapisi yalnızca çocuklara uygulanan bir çeşit terapi değildir.

Masal Terapisi Sertifikası Nasıl Alınmaktadır?

Masal terapisi sertifikası almak için kişinin aldığı kursu başarılı bir şekilde bitirmesi gerekmektedir. Masal terapisi kursunda, masalların çocukların dikkatini çekebilecek şekilde nasıl aktarım yapılabileceği ve terapi süreci hakkında bilgi verilmektedir. Kurs içerisinde ise canlı dersler, ödev, deneme ve sertifika sınavı uygulaması yer almaktadır. Eğitim boyunca kurs eğitmenine sormak istediğiniz soruları sorabilirken aynı zamanda canlı derslerin tekrarını sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Sertifika sınavından geçerli bir not aldıktan sonra ise masal terapisi sertifikası sahibi olmuş olursunuz.

Masal Terapisi Sertifikası Kullanım Alanları Nelerdir?

Masal terapisi kursu ile alınabilen masal terapisi sertifikası; çocuk gelişimi ve çocuk psikolojisi alanında profesyonel bir şekilde çalışmak isteyen kişilerin işine yaramaktadır.