.
Aslı Başar
Yoga Eğitmeni
Uluslararası Geçerli sertifika
Üniversite Onaylı
E-Devletten Görüntülenebilir
Canlı Yayınlar
20 Modül
50 saat mufredat

Öncelikle hamak yogası; fitness, yoga, pilates, jimnastik, akrobasi, ve hatta dansı da içine alan kapsayıcı bir yoga türü. “Antigravity yoga “veya “hava yogası” gibi isimlerle de biliniyor. Ana ekipmanı ise ortalama 300 kilograma kadar ağırlığı taşıyabilecek şekilde tasarlanmış özel bir tür hamak.

Eğitime Katılım
92%
Memnuniyet
95%

Hamak Yogası Eğitimi Nedir ?

Aerial yoga ve anti-gravity yoga olarak da adlandırılan hamak yogası; 2007 yılında yönetmen, koreograf ve dansçı Christopher Harrison tarafından yaratılıyor ve geleneksel yoga, pilates pozlarının hamaklarla birleştirildiği bir yoga türü olarak uygulanmaya başlanıyor.

Hamak yogası ile sadece bedensel egzersizler yapmış olmazsınız. Aynı zamanda dengenizi sağlayabilmeyi, klasik yogada yapamadığınız pozları yaparak engelleri aştığınızı farke edebilir, ve odaklanma gücünüzü artırabilirsiniz. Kısacası hem mental gücünüzü hem de fiziksel gücünüzü hamak sayesinde kazanmış olursunuz.

Hamak Yogası Evde Yapılabilir mi?

Evet, evde de hamak yogası uygulayabilirsiniz ve bu eğitim evinizde rahatlıkla hamak yogası yapabilmeniz için hazırlanmıştır. Basit bir kuruluma sahip hamaklar ile evinizin veya yoga/spor salonunuzun  bir bölümünü bu uygulamaya ayırabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey 1 adet hamak ve montaj için gerekli aparatlardır.

Bu program ile birlikte tercihinize bağlı olarak yoga hamağınızı da satın alabilir ve kendi alanınızda kolay bir kurulumla hamak yogasını uygulayabilirsiniz.

Faydaları nelerdir?

Hamak yogası ile ilgili kanıtlar, egzersiz sırasında tüm vücudun bükülmesini ve esnemesini kolaylaştırarak kasların ve eklemlerin güçlendirilip rehabilite edileceğini ve vücut serbestçe asılı kalırken omurgadaki baskının hafifletileceğini göstermektedir. Genel olarak yoga ve özel olarak hava yogasının duygusal, psikolojik ve ruhsal sağlığa faydalı olduğu da bilinmektedir.

 • Omurga esnekliğini artırır
 • Omurgadaki baskıyı artırır
 • Dengeyi sağlar
 • Merkezi sinir sistemini ve zihni yatıştırır
 • Klasik yogadaki zor pozları uygulamanızı kolaylaştırır
 • Korkuları azaltır ve güven duygusunu pekiştirir

Bu Eğitimi Nerelerde Verebiliriz?

Öncelikle kendi ruh beden ve zihin sağlığımızı dengelemek için kendi evimizde

 • Farklı yoga stüdyolarında ve spor salonlarında
 • Kamp ve inzivalarda
 • Yoga hamağını asabileceğiniz ve kurabileceğiniz her yerde
 • Klasik yogaya ek olarak hamak yogasını öğrenmek ve uygulamak isteyenler
 • Omurga esnekliğini geri kazanmak isteyenler
 • Evinde ya da iş yerinde kendi hamak yogasını uygulamak isteyenler
 • Yoga ve spor eğitmenleri
 • Yogada eğlenerek derinleşmek isteyen herkes

 Hamak Yogaya Giriş

o   Hamak yoga nedir

o   Hamak montajı

o   Hamak Yogaya başlarken dikkat edilmesi gerekenler

·         Hamakta esnemeler

·         Güneşe Selam Serisi

·         Savaşçı Serileri

·         Hamakta Asılmalar

·         Ters Duruşlar

·         Geriye Bükülmeler

·         Çevrilmeler

·         Denge Duruşları

·         Gevşemeler

Aslı Başar

Yoga Eğitmeni ve Yoga Okulu kurucusudur.

Hatha Yoga, Vinyasa Yoga, Yoga Terapi, Yin ve Restoratif Yoga, Hamak Yogası ve Yüz Yogası alanlarında dersler ve uzmanlık eğitimleri vermektedir. Her yıl düzenli aralıklarla yoga kampları gerçekleştirmektedir. Tüm Eğitmenlikleri Yoga Alliance International Yoga School tarafından akredite edilmiş 500 saat ileri seviye Yoga eğitmenidir.

Yanı sıra Bornova Belediyesinin Yoga Eğitmenidir ve belirli dönemlerde Belediye ile iş birliği içerisinde kadınlara yönelik çeşitli yoga organizasyonları düzenlemektedir.

Ayrıca yoga giyimi ve aksesuarları alanında, Aslı Başar Shop adı altında kendi adıyla kurduğu resmi bir markası bulunmaktadır.ysel ve grup terapileri yapmaktadır.

Başvuru Formu

Hemen Başvurmak için Formu Doldurunuz.