Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama

Biyometrik yüz okuma ve profil tanımlama kişilerin yüz, mimik, kıyafet, koku ve anatomik özellikleriyle beraber beden dillerini deneysel metotlar kullanıp çözümleyerek kişilik ve karakter gibi unsurları anlamak için bir araya getirilmiş yöntemleri içeren bir süreçtir. Aynı zamanda bu alanda insan bilinç altının dile getiremediklerinin dışa yansıması ile ilgilenilir.

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Ne Kazandırmaktadır?

İnsanların yüzü, aslında kendi istekleri dışında olsa da kişi hakkında pek çok şey anlatmaktadır. Yüz okumayı öğrenen kişilerin insan ilişkileri ve bazen profesyonel hayattaki seçimleri her zaman isabetli olur. Yüz okumayı bilen kişiler, karşısındaki kişinin söylediklerinin dışında söylemediklerini görmeye odaklandıkları için güvenlik, satış, eğitim, psikolojik liderlik ve insan kaynaklarına kadar pek çok meslekte aktif olabilmektedir. Profesyonel şirketler, insan kaynakları departmanında aktif kullandıkları bir yöntem olarak bilinen yüz okuma eğitimi almış kişileri seçmektedir.

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Eğitimi İçerikleri Nedir?

Biyometrik yüz okuma ve profil tanımlama eğitimlerinin içerikleri ve konu başlıkları ise şu şekilde verilmiştir:

  • Yüzün genel görünümünün yorumlanarak anlamlandırılması,
  • Yarılama tekniği,
  • Kişinin saç şekilleriyle ilgili ipuçlar,
  • Kafa şekillerini yorumlama,
  • Çene şekilleri ile ilgili bilgiler,
  • Göz, kaş, alın, kulak, ağız ve dudaklar ile ilgili bilgiler de bu eğitim içerikleri arasında yer almaktadır. Bu eğitimi bitiren kişiler, yüz ve mimik okuma noktasına gelebileceklerdir.