Beslenme Koçluğu Eğitim Şartı

Beslenme koçluğu eğitim şartı yerine getirilerek “Beslenme Koçluğu Sertifikası” alınır. Üniversitelerin ilgili birimleriyle iş birliği içinde hazırladığımız programda sağlıklı bir yaşam için uyulması gereken kurallar öğrenilir. Yaşamın her alanında ihtiyaç duyulan meslek sağlık hedeflerinde farkındalık oluşturmayı amaçlar.

Kaliteli Yaşam ve Beslenme Koçluğu Eğitimi

Bireyler kaliteli yaşam ve beslenme koçluğu hizmeti alarak kaliteli bir yaşam için destek sağlarlar. Doğru bilinen yanlışların fark edilmesini sağlayan değişiklikler, ideal kilonun korunmasından kişisel gelişime kadar her alanda performans artırıcıdır. Eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanan adaylar;

  • Kişiye özel
  • İhtiyaca uygun
  • Sağlıklı bir beslenme planını farklı pencerelerden bakarak ve
  • Durumu doğru analiz ederek hazırlama bilgisine sahip olurlar.

Eğitime ait her türlü materyal katılımcılara ücretsiz olarak verilir. Mesleki yeterlilik kazanan adaylar özel okul ve hastanelerde, diyet merkezlerinde, spor salonlarında veya otellerde çalışma fırsatı yakalayabilirler.

Beslenme Koçluğu Eğitimine Katılım Şartı

Beslenme koçluğu eğitimine isteyen herkes katılabilir. Meslek sahipleri alacakları sertifikayla kariyer hedeflerini geliştirebilirler. Beslenme koçluğu sertifikası ücreti programın içeriğine uygun olarak değişebilir. Kurumumuzda sürdürülen eğitimin içeriği; koçlukta prensipler, empati kurma, çözüm odaklı yaklaşım, metabolizmanın işleyişi, beslenme ilkeleri, öğün planlama, beslenme sorunları, sağlıklı yaşam ve besinlerin değeri gibi konu başlıklarıyla zenginleştirilmiştir. Beslenme koçluğu eğitim şartı ve sertifika zorunluluğu arayan kurumlara ebeler, aile danışmanları, sosyal hizmet uzmanları, psikolojik danışmanlar, öğretmenler ve diyetisyenler koçluk eğitimi sonunda başvurabilirler.