.

Semih Güneş
İşaret Dili Tercümanı ve Eğitmeni

Uluslararası Geçerli sertifika
Üniversite Onaylı
E-Devletten Görüntülenebilir
30 Modül
200 saat mufredat

İşaret Dili Nedir?

 İşaret dili, bireylerin engelli olarak hayatlarını sürdüren kişilerle de iletişim kurmalarını sağlamaktadır. Bu nedenden ötürü hem iletişim kurulabilen kişi sayısının artması, hem de farklı iş imkânları nedeniyle, Türk İşaret Dili son zamanlarda pek çok kişi tarafından öğrenilmektedir.

Eğitime Katılım
92%
Memnuniyet
97%

Bireyler işaret dili öğrenme aşamasında birtakım zorluklar yaşayabilmektedir. İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlığı nedir? Konusu hakkında merak edilen, eğitim sırasında yaşanan zorlukları gidecek bir mertebe olduğunu söylemek mümkündür.  Yani işaret dili öğrenmek isteyen bireyler İşaret Dili Eğitmenleri sayesinde öğrenim sürelerini daha da kısaltabilmektedir.

 Bu alanda kurumumuzdaki eğitimlerden biri olan Türk İşaret Eğitici ve Tercümanlık Seviyesi Eğitimi ön plana çıkmaktadır.

 

 İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlığı Ne İşe Yarar?

 İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık seviyesini tamamladıktan sonra;

– Bilir kişilik yapabilir,

– Yeminli Tercümanlık yapabilir,

– Halk Eğitim merkezlerinde eğitim verebilir

– Kamuda çalışan öğretmenlerimiz kendisine ek ders olarak ekletebilir,

– Kamuda veya gerekli olan özel kurumlarda işaret dili tercümanlığı yapabilirsiniz.

 İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlığı Nasıl Uygulanır?

   Ülkemizde duyma engelli milyonlarca vatandaş bulunmaktadır. İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık online eğitimlerimiz sayesinde engellilerin de ortak yaşama katılması sağlanmaktadır. Özellikle, ön yargılı bakışlar zaman zaman engelli insanları zora sokmaktadır. Ancak eğitim koçluğu programımız dil eğitiminin yanı sıra onların psikolojilerinin de anlaşılmasını sağlamaktadır. Bu sayede programımızın tamamlanması öğrencilerimizin sosyal hayat düşüncelerini de olumlu şekilde değiştirmektedir.

İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık Sertifikasını Nerelerde Kullanabilirim?

   İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık seviyesine katılmak için, Temel Seviye İşaret Dili eğitimini tamamlamış en az Ön lisans mezunu olma koşulu vardır. 200 saatlik bir program olan İşaret Dili Eğiticilik ve Tercümanlık eğitimi işaret dilinde ki bilgi seviyenizi arttıracak ve size bu alanda meslek anlamında olanaklar sağlayacaktır. Bu eğitimle size vermek istediğimiz işaret dili ile ilgili bilgileri aktardıktan sonra, kamu kuruluşlarının tercümanlık için yaptığı sınavların simülasyonunu yaparak, sizlere kamu sınavlarından geçebilmeniz için nasıl çalışmanız gerektiğini de öğretiyoruz. Bu da sizin bu işe meslek olarak kendinizi adamanızı ve sınavlardan başarılı olmanız durumunda kamu kuruluşlarında işaret dili tercümanı olarak görev almanızı sağlayacaktır.

  •    En az Önlisans Mezunu ve İşaret Dili Temel Seviye Sertifikası sahibi olan kişiler katılabilir.
  • İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık seviyesi 200 saatlik bir eğitim programıdır. Program sonunda başarılı olan kişilere Uluslararası Akreditasyona     sahip Educert onaylı sertifika verilecektir.

Eğitim kurumumuzda verilen eğitimler,kursiyerlerimizin karşılıklı konuşma yapacak seviyede işaret dili öğrenmelerini ve koçluğa başlayabilmelerini garantilemektedir. Profesyonel eğitimcilerimiz tarafından verilen derslerin sonunda, başarılı olan kişilere Uluslararası Akreditasyona sahip Educert onaylı sertifika verilecektir.

Bu sayede sertifikaları ile yollarına devam eden kursiyerlerimizi başarılı bir kariyer beklemektedir.

 İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık seviyesi 200 saatlik bir eğitim programıdır.

Semih Güneş
İşaret Dili Tercümanı ve Eğitmeni

Türk İşaret Dili Tercümanı ve Eğitmeni olan Semih Güneş Ankara doğumludur. Annesi ve babası işitme engelli olan Semih Güneş, ailesinden ilk olarak Türkçe Dili yerine Türk İşaret Dili’ni öğrenmiştir. Ergenlik dönemi ve 20’li yaşlarına kadar birçok işitme engelli bireyin tercümanlık hizmetlerin sürdürmüştür.

Daha sonra birçok STK ve kuruluşlarda tercümanlık hizmetlerini devam ettirmiş, bir yandan da eğitimcilik hayatına 2010 yılından beri devam etmektedir. 2007 yılında Türkiye’de ilk kez düzenlenen TİDBO sınavını başarıyla geçerek aktif olarak tercümanlık yapmaya başlamıştır. Daha sonra kendisini denemek için tekrardan 2013 yılında TİDBO sınavına giren Semih GÜNEŞ, sınavı Türkiye 3.sü olarak tamamlamıştır.

World Deaf Federation Türkiye (2015), Word Defa Athletic (2007) gibi uluslararası organizasyonlarda görev almıştır.

Türk İşaret Dili’nin yaygınlaşması adına birçok çalışma yapmış, Türkiye’de ilk olan Türk İşaret Dili Festivali 1(2015),Türk Dünyası İşaret Dili Festivali 2 (2016) gibi organizasyonlarda Organizasyon Baş Sorumluluğu görevini üstlenmiştir.

Türk İşaret Dili Eğitimlerine gönül vermiş ve bu konuda birçok sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır.

Başvuru Formu

Hemen Başvurmak için Formu Doldurunuz.