fbpx

Yaşam Koçu Sertifikası Nasıl Alınır

04.11.2021

Yaşam Koçu Sertifikası Nasıl Alınır

Yaşam koçu sertifikası almak için yaşam koçluğu eğitimi alınması gereklidir. Bireylerin alacağı yaşam koçluğu eğitiminin başarılı bir şekilde tamamlanması ile yaşam koçluğu sertifikası kolay bir şekilde alınabilmektedir.

Yaşam Koçluğu Nedir?

Yaşam koçluğu, alınan profesyonel yaşam koçluğu eğitimleri sonrası danışanların spesifik olarak iş ve kariyer alanlarında plan yapmasına yardımcı olunması ve hedeflerinin net bir şekilde belirlenmesi esas alınan bir alandır. Danışanların hedefleri için daha planlı bir şekilde ilerlemesi sağlanarak kolaylıkla bu süreci tamamlamalarına yardımcı olunur. Yaşam koçu, danışanını dinledikten sonra hedef ve beklentilerini anlamaya ve danışanı için gelecek planlaması yapmaya başlar. Danışan için en önemli durum motivasyondur. Danışanın hayatının şekillendirilmesi kadar doğru şekillenmesi sağlanarak yaşamlarını istedikleri gibi yaşamalarına çabalanır. Yaşam koçları, danışanlarının hedeflerinin ulaşılabilirliğini iyi bir şekilde analiz ederek gereken adımları atması söz konusudur.

Yaşam Koçluğu Hizmet Alanları Nelerdir?

Yaşam koçu sertifikası alan kişiler şu alanlarda danışanlarına hizmet sağlar:

·         Zaman Yönetimi: Bir yaşam koçu, danışanının zamanını en verimli bir şekilde kullanabilmesi için zaman yönetimi konusunda iyi ve etkili planlar yapması sağlamaktadır. Bu şekilde de danışanın zamanı verimli kullanması ile zaman odaklı işlerin başarılması sağlanır.

·         Yönetici Koçluğu: Yönetici konumunda olan ya da yönetici adayı olan kişiler için verilen koçluk desteğidir.

·         Kariyer Koçluğu: Kariyer planlamasının yapılması, hedeflenen kariyere ulaşmak için doğru adımların atılmasında büyük bir rol oynanır.

·         Genel Yaşam Koçluğu

·         İşletme Koçluğu

·         İlişki Koçluğu

·         İş ve Özel Yaşam için Denge Koçluğu

·         Kurumsal Koçluk

·         İmaj Koçluğudur.

Whatsapp