fbpx

Uluslararası Yaşam Koçluğu SERTİFİKASI

18.10.2021

Uluslararası Yaşam Koçluğu SERTİFİKASI

Uluslararası yaşam koçluğu sertifikası alabilmek için şu adımları tamamlamanız gerekmektedir:

·         Uluslararası standartlara sahip özel koçluk eğitimi tamamlanmalıdır.

·         Yaşam koçluğu eğitimi seanslarını tamamlayıp başarılı olmanız gerekmektedir.

·         Ardından son olarak uluslararası standartları karşılayan koçluk tanımına, etik kurallarına ve temel yetkinliklere ilişkin uygun anlayışı gösterilmelidir.

Yaşam koçluğu için SEM Akademi internet adresimiz üzerinden eğitim alarak mezun olunması gerekmektedir. Diploma haricinde yaşam koçluğu sertifikası gereklidir. Yaşam koçluğu sertifikası, uluslararası standartlara sahip olması ile SEM Akademi tarafından kişilerin eğitimlerinin tamamlanması sonucu verilmektedir. Sertifikayı aldıktan sonra kişi, kendi bürosunu / kurumunu açabilir.

Yaşam Koçluğu Nedir?

Yaşam koçluğu, sürekli bir gelişim halinde olmak, kendi hedeflerini belirlemek ve gerçek bir plan yaparak yaşamak istenilen hayatın hayallerinin temellerini atmak için başvurulan bir yöntemdir. Bazı insanlar, bunları gerçekleştirebilmek için fazla bir çaba gösterirken bazıları da yolun başında hayallerinden vazgeçer. Yaşam koçları, bireylerin hedeflerine ulaşabilmeleri için profesyonel destek alınabilen kişiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaşam koçluğu alındığı süreçte insanların büyük potansiyele sahip olmasını sağlayan bir yolculuk, eğitim ve bilgilenme biçimi olmaktadır.

Yaşam Koçluğu Görev Alanları Nelerdir?

Yaşam koçluğu mesleğinin görev alanları şu şekilde verilmiştir:

·         Kişinin yaşamını iyiye yönelik değiştirmek,

·         Tam potansiyelini açığa çıkarmak,

·         Tam potansiyeli oluşturmak için de çalışmaya, risk almaya hazır olan her bireye uluslararası yaşam koçluğu sertifikası almış olan yaşam koçları profesyonel şekilde destek vermektedir.

Whatsapp