fbpx

Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Koçluğu Uzmanlık Yetki Belgesi

23.09.2021

Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Koçluğu Uzmanlık Yetki Belgesi

Sağlıklı yaşam ve beslenme koçluğu uzmanlık yetki belgesi Sağlıklı beslenirken öğün kontrolü sağlamak ve besin çeşitliliğine dikkat etmek kaliteli ve uzun bir yaşamın anahtarıdır. Kurumumuzda verilen beslenme koçluğu uzmanlık yetki belgesini almaya hak kazananlar bireylere yol göstericidir.

Beslenme Koçluğu Sertifika Programı

Beslenme koçluğu sertifika programı alanlar bireysel beslenme koçu olarak görev yapabilirler. Bu eğitime farklı meslek sahipleri katılabileceği gibi kariyerine bu alanda devam etmek isteyenler de katılabilir. Kurumumuzda devam eden beslenme koçluğu eğitim planında;

·         Enerji ihtiyacı hesaplaması

·         Temel beslenme ilkeleri

·         Öğün ve porsiyon planlama

·         Sağlıklı besinler

·         Hatalı alışkanlıklar gibi pek çok konu başlığına yer verilmiştir.

Eğitimi alarak uzmanlık yetki belgesine sahip olanlar sağlıklı yaşamla ilgili hizmet veren kurumlarda danışmanlık yapabilirler. Eğitim programı, adayı sektöre hazırlarken bireylere yönelik kalite ön planda tutularak yapılmıştır.

Beslenme Koçluğu Uzmanlık Yetki Belgesinin Kullanım Alanları

Yeni nesil meslekler arasında gösterilen beslenme koçluğu, bireye farklı alanlarda kendini geliştirme imkânı sunar. Beslenme koçluğu uzmanlık yetki belgesi ücretleri her dönem için kurumumuz tarafından belirlenir. Temel beslenme ilkeleri hakkında bilgi sahibi olan adaylar, sağlıklı yaşamı besinlerle destekleyerek kalitesini artırır. Kurumumuzda planlanan eğitimi kesintisiz olarak sürdürenler ve başarıyla tamamlayanlar sağlıklı yaşam ve beslenme koçluğu uzmanlık yetki belgesi almaya hak kazanırlar. En az okuryazar olan herkes bu programda yer alabilir. 

Whatsapp