fbpx

Masal Terapisi Sertifikası Ne İşe Yarar?

09.09.2021

Masal Terapisi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Masal terapisi sertifikası ne işeyarar sorusuna cevap vermek gerekir ise; masal terapisi sertifikası alanlar bu sertifika ile çocukların gelişimlerine katkı sağlayabilecekleri, çocukların sosyal ve düşünsel becerilerini geliştirebilecekleri yerlerde çalışabilmektedirler.

Masal Terapisi Eğitiminin Amaçları

Masalterapisi eğitimi ile çocukların bütün yaşamları boyunca karşılaşabilecekleri gelişimsel problemler ile nasıl başa çıkabilecekleri anlatılmaktadır. Masal terapisi eğitimleri kapsamında çocuklar kendilerini yetişkinler gibi ifade edebilmektedirler. Özellikle diğer oyun terapileri ile beraber kullanıldığında masal terapisi daha fazla işe yaramaktadır. 24 aylıktan 12 yaşa kadar olan çocuklar masal terapisine katılabilmektedirler. Masal terapisi uygulayıcısı olmak isteyip eğitim almak isteyenler ise eğitimlerimiz kapsamında masal terapisi ile ilgili bütün detayları öğrenebilmektedirler. Doktorlar, sağlıkçılar, psikologlar, öğretmenler, aile danışmanları, psikiyatrlar, psikolojik danışmanlar, çocuk gelişim uzmanları masal terapisi sertifikası almak için eğitimlerimize başvurabilmektedirler. Masal terapisi eğitimi alarak çocuklara yönelik çok sayıda vakayı çözüme ulaştırabilmeleri mümkün olmaktadır.

Masal Terapisi Eğitiminin Kazandırdıkları

Masal terapisi eğitimi sonrasında bu eğitimi başarı ile tamamlayanlara masal terapisi sertifikası tarafımızdan verilmektedir. Masal terapisi sertifikası ne işe yarar sorusuna cevap vermek gerekir ise; bu sertifikayı alanlar iş hayatlarında masal terapisi uygulayabilecekleri kurumlarda çalışarak çocuklara yardımcı olabilmektedirler. Kreşlerde, hastanelerde, anaokullarında, eğitim kurumlarında, psikiyatri merkezlerinde, aile danışma merkezlerinde, okul öncesi eğitim kurumlarında, psikolojik danışmanlık merkezlerinde kendilerine yeni bir iş imkanı sağlayabilmektedirler.

Whatsapp