fbpx

Masal Terapisi Eğitimi

02.09.2021

Masal Terapisi Eğitimi

 Time Akademi  kurumu oldukça geniş yelpazede sizlere farklı kursları vermeye devam ediyor. Masalterapisi eğitimi ile de ön plana çıkmış olan kurum çocuk ve yetişkinler için bir hayli önemlidir. Masal terapisi iyileştirici özelliği ile ön plana çıkmış bir eğitimdir. Çeşitli psikolojik tekniklerin yetersiz kaldığı noktada masal terapisi kullanımı gerçekleştirilir. Olaylar ve kişiler karşılaştırılarak günlük hayata bağlanır.

Masal terapisi sayesinde eğitim, davranış düzeltme, yetiştirme ve karakter gelişimi gibi masalları kullanarak psikolojik olarak tedavilerde kullanılmaktadır. Çocuklar özellikle kendilerini ifade ederken bir hayli zorlanabilirler. Masal terapisi sayesinde çocuklar kelimeleri kullanmak yerine kahramanları ve olayları kullanarak kendilerini ifade etmeye başlarlar. Böylece karşılıklı iletişim başlar.

Kimler Masal Terapisi Eğitimi Alabilir?

Masal Terapisi çocuklar için oldukça önemlidir. Bu eğitimi birçok kişi hem kendi çocuğu için hem de farklı yerlerde görev yapan kişiler çalıştıkları ortamdaki çocuklar için alabilir. Örneğin bir çocuk, ergen psikoloğu bu terapiden faydalanabilir. Bunun dışında eğitimciler, öğretmenler, kreşlerde çalışanlar ve daha birçok alanda bu eğitimi oldukça iyi niyetli kullanabilirsiniz.

Masal Terapisi Eğitim Sertifikası

Time Akademi tarafından verilen masal terapisi eğitimi sonucunda sizlere uluslararası geçerliliğe sahip sertifika verilir. Bu sertifika sayesinde masal terapisti olarak kreşlerde, eğitim yerlerinde, psikoloji merkezlerinde olmak üzere görev alabilirsiniz. Böylece birçok miniğin dünyasına masal terapisi ile kolayca girerek onları anlamaya başlarsınız. 

Whatsapp