fbpx

Biyometrik Yüz Okuma Ve Profil Tanımlama Nedir ?

25.12.2020

Biyometrik yüz okuma ve profil tanımlama nedir?

Profil tanımlama; kişilerin yüz, mimik, jest, ses, koku, kıyafet ve hatta anatomik özellikleriyle beraber beden dillerini çeşitli yöntemler kullanarak kişilik karakter gibi geniş, anlık duyguları reflektif davranış gibi özelliklerini anlamak adına kullanılan tekniklerin bir araya getirilmiş olduğu özel bir dal şeklinde tanımlanmaktadır.

İnsanların iç dünyalarını ne şekilde dışarı yansıttıklarını anlamaya yardımcı olan bir alandır. Binlerce yıl öncesine dayanan insan sınıflandırmalarının sonucunda ortaya koyulan bulgularla çalışmaktadır.

Sözsüz etkileşimin derinliğine giden bu yolda amaç insan kaynaklarından güvenliğe, satıştan eğitime kadar insani ilişkilerin var olduğu hemen her meslekte kullanılabilecek olan bilgileri sizlerle temel seviyede paylaşmaktadır.

Dünyanın en prestij sahibi olan yüze yakın üniversitesinin yapmış olduğu deneyler ile %93 doğruluğa erişen eğitimleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Eğitimin uzmanlık kısmı mesleğinize ve hedeflerinize göre değişim gösterebilmektedir.

Biyometrik yüz okuma ve profil tanımlama eğitimi nasıldır?

İnsanın hayat boyu edinmiş olduğu tecrübeler onda bedensel izler bırakmaktadır. Bu izlerin büyük çoğunlu yüz bölgesinde kendini göstermektedir. İnsanlar birbirlerinin yalnızca yüzünü inceleyerek o kişi hakkında çeşitli fikir sahibi olabilmesi mümkündür.

Antroface şeklinde de adlandırılan bu biyometrik yüz okuma ve profil tanımlama sayesinde henüz konuşmadan bireyler hakkında önemli bilgilerin elde edilmesi mümkündür.

İnsan yüzünü tüm hatları ergenlik ardında oturmaktadır. Hangi alana ilgi duyduğu, hangi alanda üretken ve başarılı olabileceği tarzında kişiye dair önemli ipuçları yakalanabilmektedir.

Bu teknik bilimsel temellere dayanmaktadır. İnsan evrimi ve arketiplerini esas alan tamamen bilimsel bir tekniktir. Biyometrik yüz okuma ve profil tanımlama ile aşağıda ki hususlar hakkında eğitim verilmektedir.

  • Genel yüz yorumlanması,
  • Yarılanmak tekniği,
  • Saç şekilleriyle ilgili ipuçları,
  • Kafa şekli yorumlanması,
  • Çene şeklinin yorumu,
  • Gözler kaşlar, alın, kulaklar, ağız, dudaklar hakkında açıklamalar yapılmaktadır.

Biyometrik yüz okuma ve profil tanımlama eğitimine neden katılmalıyım?

Profil tanımlama eğitimi; bireylerin kendini daha iyi tanımalarına diğer insanların potansiyellerini daha iyi fark etmelerine, beden dili analizi ile daha iyi bir güven ortamı oluşturmanıza, ikna kabiliyetiz arttırmanıza, kendinize uygun personel ya da partner seçmenize, arkadaş, takım üyesi, iş ortağı gibi kişileri seçmenize daha uygun yorumlar yapabilmenize farda sağlarken uyumlu sağlayabilmenizi kolaylaştıracaktır.

Biyometrik yüz okuma ve profil tanımlama eğitimine kimler katılabilir?

Özellikle; insan kaynakları uzmanları, emniyet personelleri, özel güvenlikçiler, satış uzmanları, eğitmen ve öğretmenler, ruh sağlı uzmanları, iletişim uzmanları, kişisel gelişim uzmanları, koçlar, basın mensupları, yöneticiler.

Ayrıca konuya ilgi duyan öğrenmek isteyen herkes katılabilmektedir.

Biyometrik yüz okuma ve profil tanımlama eğitimine neden katılmalıyım?

Bu eğitime katılmış olan kişiler çeşitli kurum ve kuruluşların bünyesinde profil tanımlama uygulamalarını gerçekleştirebilmektedirler.

Çeşitli seminer, panel, konferans çalışmalarında bulunabilir ya da kurum ve bireylere danışmanlık hizmeti sağlayabilmektedirler.

Eğitimin gerektirmiş olduğu kazanım ve yeterlilikler ile uygun yerlerde kendi işinizde çalışabilirsiniz.

Sonuç olarak; Biyometrik yüz okuma ve profil tanımlama eğitiminin gerekliliklerinin yerine getirilmesi ardından dilediğiniz kurum ya da kuruluşlarda görev yapabilir bunun yanı sıra kişilere danışmanlık hizmeti sağlayabilirsiniz. Bilimsel temelleri olan Biyometrik yüz okuma ve profil tanımlama sayesinde işinizde daha başarılı olabilir ve hatta farklı bir boyuttan dünyaya bakma şansı yakalarsınız. Time Akademi olarak sizler için hazırladığımız eğitimlere katılmak için bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Whatsapp