fbpx

Bioenerji Nedir ?

11.12.2020

Bioenerji kozmik hayat akımı anlamına gelmektedir. Akım hiç kesilmeyecek şekilde vücudumuza dolmaktadır. Öz benliğimiz ile bağlantımızı yeniden oluşturarak varlığımızın tüm parçalarına erişimini sağlayarak tüm evrenle bağlantı kurmamıza yardımcı olan bir alternatif tedavi yöntemidir.

Bioenerji'nin dengelenmesi; iyileştirmede oldukça etkili ve ilginç sayılabilen bir giriş yoludur. Bu etkili yöntem bedendin akıl ve enerjisiyle bilinçsizce etkileşime geçerek isteğimiz olan sağlığı engellemekte olan kapıları açmaktadır.

Yaşamımız içinde yer alan hastalıkların ve çeşitli dengesizliğin köklerini geçmişimizde yer alan eski duygusal bağlarımızı takip ederek keşfedebiliriz. Bioenerji'nin dengelenmesi bu bağları keşfetmemizi hatta onlardan kurtulmamızı sağlamakta olan bir yöntemidir.

Bioenerji'nin dengelenmesi; metafizik, psikolojinin bütünsel sağlığı ve gıdası, doğu ve batı tıbbının bir sentezidir.

Bioenerji Nasıl Uygulanır?


Bioenerji seansı; bioenerjistin kozmik enerji akımının yükseklere yoğunlaştırarak pozitif enerjiyi seans boyunca insan bedenine göndermesi metodudur. Bioenerjist kişinin rezonansını yükseltmesine yardımcı olmaktadır. Bioenerji tıbbında bölgesel tedavi mevcut değildir. Bioenerjiye başvurulduğunda daima bütün vücuduna enerji verilmektedir. Akord bu şekilde mümkün olmaktadır.

Bioenerji uygulaması seans şeklinde yapılmaktadır. Kişi masaj masasına yatırılarak el değdirilmeden seans yapılmaktadır. Bioenerji uygulaması en değmeden yapılası sebebiyle zararı yoktur. Alet, cihaz, şua ve ilaç kullanımı olmadan uygulanmaktadır. Bioenerjist bedenin 20-30cm uzağından el değmeyecek şekilde avuç içlerinden kişinin bedenine pozitif enerji gönderimi yapmaktadır. Pozitif enerji negatif enerjinin dağılımını sağlamaktadır. Bu sayede vücut doğal ve sağlıklı öz sistemini yeniden oluşturmaktadır.

Vücudun rahatsız olan bölgesinde ısı artışıyla küçük titreşimler meydana gelmektedir. Uygulayıcı bu ufak titreşimlere enerji gönderimi yaparak ısının düşürülmesini sağlamaktadır. Rahatsızlığı olan kişi rahatsızlık olan bölgede ısınma, soğuma, karıncalanma ve uyuşma hissedebilmektedir.

İyileşmenin etkili olabilmesinin en iyi yolu beklentisiz sonuca bağlı olmaksızın umutlu şekilde beklemektir. Bioenerji seansı ile şifa bekleyen kişi, uygulayıcı kişi ve enerjisi üçü birleşmektedir. İyileşme seans boyunca yaşanmaktadır. Seans içinde yaşananların tanımlanması oldukça güçtür. Bioenerji uygulaması kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir.


Bioenerji Uygulaması Hangi Hastalıklara İyi Gelmektedir?


 • Uyku bozuklukları, kaslarda hissedilen yaygın ağrı ve hassasiyeti iyileştirir.
 • Aşırı yorgunluk, sabah tutuklulukları ve halsizlik giderilmesini sağlamaktadır.
 • Kronik yumuşak doku ve romatizmasal hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Bel fıtığı, boyun fıtığına uygulanması durumunda iyileşme gözlemlenmektedir.
 • Kas kemik ve damar sistemleri üzerine uygulanmaktadır.
 • Şeker hastalığında etkilidir.
 • Damar tıkanıklığı ve ateş durumlarında kullanılmaktadır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

Bioenerji vücuda “iyileş” komutu vermektedir. Bu komutla kişide olan enerji eksikleri tamamlanmaktadır. İyileşmeme konusunda inatçı olan vücudu iyileşme sürecine sokmaktadır. İyileşme enerjisi beraberinde tamamlayıcı şekilde enerji merkezlerini doldurmaktadır. Bioenerji iyileşme süreci başlayana kadar devam etmektedir. Bioenerji ile tedavi edilmiş olan hastalar psikolojik ve fiziksel pek çok açıdan tedavi edilmektedir.


Bioenerji Nasıl Fayda Sağlamaktadır?


Bioenerji tedavisi insan vücudunda yer alan tüm hücreleri canlandırmak ve aktif hale getirmek için yapılan bir uygulamadır. Bioenerji terapisi eller vücuda değmeden 3 aşamada gerçekleşmektedir.

İlk aşama; vücut negatif enerjisinde temizlenir, bloke olan çakralar açılır ve son aşamada yeni ve taze enerji vücuda uygulanmaktadır. Seans sonrasında vücut normal çalışma düzenine dönmektedir. Normal çalışma düzenine dönen vücut iyileşme sürecine girmektedir.


Bioenerjinin Başlıca Faydaları;


 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Vücutta yer alan kan dolaşımını hızlandırır.
 • Metabolizmayı hızlandırır.
 • Kronik yorgunlukları ortadan kaldırır.
 • Ruhsal ve zihinsel durumları düzenler.
 • Her türlü ağrılara iyi gelir.
 • Vücudun bozulan fonksiyonlarını düzenler.
 • Vücut dengesini sağlar.

Bioenerjin Reiki ile Bağlantısı Var mı?


Bioenerji ve reiki arasında farklar mevcuttur. Alternatif tıp içinde sayısız enerji kanalı yer almaktadır. Bu kanalların her biri ayrı işlev görmektedir. Reiki tarihin ilk çağlarından beri çeşitli isimlerle kullanılan bir alternatif tıp yöntemidir.

Çok uzun zaman önce Usui isminde bir bilgin tarafından oluşturulan reiki iyi bir eğitim almış herkesin kullanabileceği bir güçlü bir enerji yöntemidir.

“Reiki, insanın saf enerjisi sayesinde arınmasını ve güçlenmesini sağlamaktadır. İnsanın kendi enerjisinde bir sınırı yoktur.” Burada temel olan bütün negatif engelleri kaldırarak sistemi düzgün hale getirebilmektir.

Reikiyi bu eğitim sistemini almış herkes uygulayabilir. Düzeltilecek kanala odaklanmak ve aktarabilmek esastır.


Bioenerji ve Reiki Arasındaki Temel Farklar;


Reiki tek kanalla çalışmaktadır. Bioenerji seanslarında koruyucu, besleyici açıcı ve güçlendirici pek çok kanal kullanılmaktadır. Örneğin; tümör olan bir bölgeye güçlendirici enerji kullanılmaz. Kesici enerji kullanılmaktadır. Bu sayede beslenmeyen ve güçlenemeyen tümör zamanla yok olacaktır.

Reiki her canlıda bulunan yaradılışın devamını sağlayacak olan bilinçtir. Bu da bize evrensel olan enerjiyi kullanma imkânı vermektedir. Bioenerji ise elektromanyetik alanımız içinde çakramızda bulunan enerjin akımının bedenimize ve ruhumuza akmasına olanak sağlamaktadır.

Reiki el verme yöntemi ile yapılmaktadır. Bioenerji ise uzmanından bu eğitim ve metotları öğrenerek genlerinde tedavi kodları varsa bioenerjist olabilmektedir.


Sonuç olarak; biyoenerji çok çeşitli kullanıma sahip son derece faydalı bir alternatif tedavi yöntemidir. Time akademi olarak sizler için hazırladığımızı kurslarımıza katılarak Bioenerji sertifikasına sahip olabilirsiniz. İletişime geçmek için tıklayınız.

Whatsapp