fbpx

Beslenme Koçu Ne İş Yapar

27.09.2021

Beslenme Koçu Ne İş Yapar

Beslenme koçu ne iş yapar öğrenmek isterseniz eğitimlerimize katılarak kapsamlı bilgi edinebilirsiniz. Sağlıklı yaşam için en önemli alışkanlıklar arasında yer alan “beslenme” çevre koşulları, genetik yatkınlık ve yaşam standartları kadar önemlidir. Kurumumuzda alacağınız eğitimle sağlıklı beslenmenin püf noktalarını öğrenmekle kalmaz, kariyer planınıza koçluk sertifikanızı da ekleyebilirsiniz.

Beslenme Koçluğu Eğitimi  

Kurumumuzda sürdürülen kapsamlı ve yenilikçi beslenme koçluğu eğitimi, beslenme nedir ve beslenmenin önemi nedir konularıyla başlar.

·         Besin ögeleri

·         Sağlıklı beslenme

·         Karbonhidratlar

·         Yağlar

·         Mineraller

·         Vitaminler

·         Makro ve mikro besinler eğitim boyunca işlenecek konular arasında sayılabilir.

Yetişkin bireyler için ihtiyaçlar ve besinlerin vücut tarafından emilimi de işlenecek dersler arasında yer alır. Koçluk hizmeti verirken kişinin yeme alışkanlıklarını yaş, cinsiyet, stres faktörü, genetik yatkınlıklar ve diğer koşullara odaklanarak planlamasına yardımcı olabilirsiniz.

Beslenme Koçu Olmanın Avantajları

Bireylere doğru alışkanlıklar kazandırmayı hedefleyen beslenme koçları, hayatın her döneminde önemli bir görev üstlenir. Beslenmeyle ilgili konulara daha derin ve geniş bir perspektiften bakmayı öğrenecek olan adaylar, koçluk eğitimiyle de mevcut yeteneklerini ön plana çıkarabilirler. Beslenme koçluğu eğitim fiyatları kurs içeriği ve planlamasına göre değişiklik gösterebilir. Farklı sektörlerde iş yapmak, kariyer planınızı yeni nesil ihtiyaçlara uygun olarak geliştirmek ve karşınıza çıkacak iş tekliflerini değerlendirmek için kurumumuza gelerek beslenme koçu ne iş yapar ve alacağınız sertifika size ne gibi avantajlar sağlar öğrenebilirsiniz. 

Whatsapp