fbpx

Beslenme koçluğu kursu

20.09.2021

Beslenme Koçluğu kursu

Beslenme koçluğu kursu  nedir ve nasıl kayıt olunur sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Öncelikle beslenme koçluğu nedir diye soranlar için, Günümüzde artık yaşam standartlarında sağlık daha ön plana çıkmaya başladır. Zevk için tüketim yapılmasının da önüne yavaş yavaş geçilmeye başlandı. Bu alanda da kişiler belli eğitimler almaya özen gösteriyorlar. Özellikle de Time Akademi üzerinden uluslararası geçerliliğe sahip olan beslenme koçluğu kursu alarak hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz. Peki beslenme koçluğu nedir? Beslenme koçluğu sağlıklı bir şekilde günlük hayatı ilerletmede yardımcı olan kişilerdir.

Kötü uyku düzenine sahip biriyseniz, yüksek stres problemleriniz varsa, yaşam düzeniniz oldukça dengesizce beslenme koçluğu sayesinde alınana eğitimlerle bu durumu ortadan kaldırmanıza ön ayak olacaktır. Beslenme koçları diyetisyenlerden farklı olarak daha geniş bir çerçeveden olaylara bakarak hizmet verirler. Sizlerde eğitim sırasında bu perspektifi en iyi şekilde öğrenirsiniz.

Kimler Beslenme Koçluğu Eğitimi Alabilir?

Beslenme koçluğu dediğimiz gibi daha geniş bir kulvara sahiptir. Bu nedenle diyetisyenler bile başta olmak üzere bu eğitimden faydalanabilirler. Doktorlar, hemşireler, catering şirketleri bünyesinde olmak üzere daha birçok sektörde beslenme koçluğu üzerine faaliyetler gösterilebilir. Bu sayede yaşamın her döneminde kendi sağlığınızı koruduğunuz kadar başkalarının da sağlığını korumasına, geliştirmesine, dengeli beslenmesine yön vermiş olursunuz.

Beslenme Koçluğu Eğitimi ücretleri

Time Akademi üzerinden beslenme koçluğu eğitiminden faydalanmak istiyorsanız eğer whatsapp hattı veya normal iletişim yollarını kullanarak gerekli mercilerden ücret bilgilerini, ders saatlerini ve işleyişlerini öğrenebilirsiniz. 

Whatsapp